Логопед онлайн чи офлайн: обираємо ефективний формат навчання

логопед онлайн

Ми вже давно поглинули в різноманітні соціальні мережі, навчаємося й працюємо дистанційно. А як щодо розвитку дітей з деякими проблемами, наприклад, мовними. Вони погано вимовляють деякі звуки, читають з помилками. Але вихід є завжди, в цьому випадку вам допоможе професійний логопед. Найчастіше батьки обирають варіацію офлайн, хоча на нашу думку не треба зневажати онлайн. Пропонуємо розібратися з даним питанням й спробувати визначитися, який же спосіб краще.

Критерії вибору логопеда

Вчасна консультація від спеціаліста дуже важлива, звертайтеся при перших ознаках мовного порушення. Заздалегідь почитайте відгуки про спеціаліста, вивчить його рейтинг, також зверніть увагу на наступні пункти:

  • Кваліфікація та досвід – обов’язково повинна бути вища освіта й диплом, що підтверджує її закінчення. Спитайте про стаж практичної роботи.
  • Методика роботи – фахівці стандартно дотримуються певних способів корекції, але іноді застосовують власні розробки, навіть нетрадиційні методи. Вони підлаштовують їх конкретно під кожну дитину.
  • Персональний підхід – професіонал знайде індивідуальний підхід, врахує особливості дитини. Він не скаже точну дату закінчення занять, але результат вам сподобається.

Обравши професіонала ви залишитеся задоволені результатом. Малюк буде з нетерпінням чекати наступного заняття, адже вони проходитимуть в затишній обстановці, фахівець підбере методику, яка точно сподобається.

Переваги і недоліки онлайн занять

Не знаєте який варіант обрати, тоді зважте всі плюси й мінуси обох способів. Ми вам в цьому допоможемо, почнемо з різновиду онлайн.

Переваги

Даний варіант має наступні плюси:

  • Економія часу та грошей – вам не треба витрачати кошти на дорогу, враховуючи, що уроків повинно бути декілька в тиждень, набіжить чимала сума. Краще витрати їх на похід з дитиною у кафе або купівлю нової іграшки.
  • Гнучкий графік – надається можливість запланувати уроки в зручний для вас час. Окрім логопедичних занять малюк ще навчається, грається тощо.
  • Комфортна і спокійна атмосфера для дитини – ви можете знаходитися поруч. Фахівець тільки ЗА, коли рядом батьки.
  • Можливість відвідувати уроки з будь-якої точки світу – завдяки інтернету можна знаходитися будь-де. Приєднайтеся до мережі, починайте урок.
  • Інтерактивний підхід – дітям подобаються презентації, тому уроки проходять саме в такому режимі. Професіонал використовує аудіо, відео й інші матеріали.
  • Сучасні спеціалісти – працівники офлайн часто працюють по застарілим методикам, якщо потрапити на непрофесіонала навіть через рік ви не доб’єтеся бажаного результату. Вже був такий випадок, коли дитина безрезультатно упродовж року ходила до некваліфікованого фахівця, але потім потрапила в нашу компанію, всі порушення виправились буквально за три місяці.

Загалом варіація онлайн максимально ефективна, особливо якщо дотримуватися рекомендацій. Правда, треба пам’ятати про необхідну техніку, таку як комп’ютер, планшет чи ноутбук, також знадобиться гарнітура (мікрофон, навушники, камера).

Недоліки

Переваг дуже багато, але існує декілька мінусів, які також треба враховувати:

  • Відсутність контролю над виконанням прав – діти часто починають відчувати фізичну відсутність фахівця, що може викликати втрату контролю. Деякі просто перестають виконувати домашні завдання, починають відволікатися на інші справи.
  • Менший рівень взаємодії – відсутність контакту обмежує спостерігання за жестами і мімікою дитини. Дані аспекти досить важливі для аналізу мовних труднощів.
  • Технічні проблеми – збій в системі інтернет, проблеми з відео зв’язком призводять до зменшення якості або пропуску уроку. Бажано заздалегідь все перевірити, щоб уникнути будь-яких проблем.

Вибір онлайн чи офлайн залежить від різноманітних чинників. Ми розібралися з перевагами й мінусами першого варіанту, тепер вивчимо другий.

Переваги та недоліки офлайн занять

Такий спосіб також має свої плюси й мінуси. Пропонуємо ознайомитися з ними більш детально.

Переваги

До плюсів логопедичних уроків офлайн відноситься наступне:

  • Особистий контакт із фахівцем – малюк особисто спілкується з логопедом.
  • Розвиток соціальних навичок – діти вчаться виражати свої думки, спілкуватися з іншими. Ваш малюк зможе перестати комплексувати з приводу неправильної вимови слів.
  • Можливість фізичних вправ – все відбувається під чітким контролем професіонала.
  • Можливість групових занять – створюється сприятливе середовище для уроків, підтримки один одного. Учасники можуть спілкуватися, навіть завести нових друзів.
  • Відсутність технічних обмежень – вам не треба перейматися наявністю гаджета, підключенням до інтернету.

Загальна мета полягає у розвитку мовних навичок. Фахівець старається створити домашню й затишну атмосферу.

Недоліки

Попри численні переваги, також існує декілька мінусів:

  • Затрати часу на дорогу – вам прийдеться збиратися, везти дитину, а це додаткові кошти.
  • Висока вартість послуг – ціна суттєво вища, а в тиждень необхідно мінімум 2-3 заняття. У протилежному випадку ви не отримаєте бажаного результату.
  • Проблеми адаптації дитини – ваш малюк може просто відмовитись кудись їхати. Йому прийдеться пристосовуватися до нового середовища.

Перед вибором враховуйте всі вищеописані фактори. Також спитайте сина чи дочку, який варіант більш підходить.

Який формат обрати для дитини

Формат онлайн для дітей більш цікавий, адже вони полюбляють бавитися з комп’ютером та планшетом. Дітлахи постійно цікавляться інноваційними технологіями, охоче спілкуватися з логопедом через планшет. Офлайн забезпечує фізичну присутність педагога, правда коштує дорожче. У наші часи даний варіант менш ефективний, адже інновації не стоять на місці й постійно розвиваються, а більшість вчителів працюють за старими методиками. На думку багатьох логопед онлайн для дітей стане кращим рішенням.

Рекомендації щодо технічної підготовки до занять

Щоб уроки проходили максимально успішно, важливо забезпечити надійну технічну підготовку, ось декілька рекомендацій:

  1. Комп’ютер (планшет) – знадобиться пристрій, який приєднано к мережі інтернет. В крайньому випадку можна використовувати телефон.
  2. Задовільна робота Wi-Fi – варто впевнитися, що у вас стабільне інтернет-з’єднання.
  3. Веб-камера, мікрофон – повинні працювати належним чином.
  4. Гарнітура чи навушники – дозволяють збільшити та поліпшити звук або приглушити його.
  5. Програмне забезпечення – сюди відноситься Zoom.

Ми розказали вам про усі переваги й недоліки обох варіантів. Тільки вам обирати, який метод краще. Кожен має свої плюси та мінуси, але онлайн характеризується більшою продуктивністю. Це обумовлено тим, що така корекція включає роботу зі слухом та зором, вимагає зосередженості дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *